Vivo X Fold 3, 80W hızlı şarj desteği ile onaylandı

Vivo’nun katlanabilir telefon serisinin yeni üyeleri X Fold 3 ve X Fold 3 Pro, teknoloji dünyasında heyecan yaratmaya devam ediyor. Çin’deki 3C sertifikasyonundan geçen Vivo X Fold 3, V2303A model numarası ile tanımlanırken, bu sertifikasyon onun V8073L0E0-CN model güç adaptörü ile 80W’a kadar şarj desteği sunabileceğine işaret ediyor. Öte yandan, daha önce aynı platformda görülen X Fold 3 Pro’nun 120W güç adaptörü ile geleceği ve 50W kablosuz şarj desteğine sahip olacağı konuşuluyor. Bu iki modelin pil kapasiteleri de dikkat çekiyor: X Fold 3’ün 5,600mAh, Pro versiyonunun ise 5,700mAh pil kapasitesine sahip olacağı öngörülüyor.

İki cihazın da iç ekranlarının 2480 x 2200 piksel çözünürlüğü desteklemesi beklenirken, dış ekranlarının 1080 x 2520 piksel çözünürlük sunması muhtemel. Pro modelinin her iki ekranında da ultrasonik parmak izi tarayıcılarına yer verileceği, standart modelin ise daha uygun fiyatlı bir seçenek olarak yan tarafa monte edilmiş parmak izi tarayıcısı veya ultrasonik iç ekrana entegre parmak izi tarayıcıları ile gelip gelmeyeceği henüz netlik kazanmadı.

Vivo X Fold 3, 80W hızlı şarj desteği ile onaylandı

Kamera özellikleri açısından, her iki telefonun da arka kamera kurulumunun 50 megapiksel OmniVision OV50H ana kamera ile OIS desteğini içereceği ve 50 megapiksel ultra geniş lensi barındıracağı söyleniyor. X Fold 3’ün üçüncü kamerası olarak 40x zuma kadar destek sunan 50 megapiksel telefoto kameraya sahip olması beklenirken, Pro versiyonunun OmniVision OV64B 64 megapiksel periskop telefoto lensi ile bir adım öne çıkacağı tahmin ediliyor.

Bu cihazların donanım gücü de Snapdragon 8 Gen 2 ve Snapdragon 8 Gen 3 yonga setleriyle sırasıyla sağlanacak. Bu iki yeni katlanabilir telefonun, özellikle yüksek şarj hızları, etkileyici kamera özellikleri ve güçlü yonga setleri ile teknoloji tutkunlarının beklentilerini karşılaması bekleniyor. Her iki modelin de bu ay içerisinde Çin’de piyasaya sürülmesi planlanıyor, ancak global piyasaya ne zaman sunulacağına dair henüz bir bilgi bulunmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x