Saldırı girişimi Avrupa basınında: Terör diyemediler

Ankara’da İçişleri Bakanlığı binası önünde dün saat 09.30 sıralarında canlı bombalı saldırı girişimi yaşandı. 2 terörist Kayseri’de gasp ettikleri hafif ticari araç ile Ankara’da İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önünde canlı bomba saldırısı gerçekleştirdi. Teröristlerin kimliği belirlendi ve birinin terör örgütü PKK üyesi olduğu ortaya çıktı. Ancak Batılı yayın organlarının yaşanan terör eylemini okurlarına aktarırken kullandığı dil, terör karşısındaki ikiyüzlü tavırlarını bir kez daha gözler önüne serdi.

Alman Devlet haber kuruluşu DW News, Ankara’daki terör saldırısına ilişkin hazırladığı videolu haberinin başlığında ‘İki “terörist” İçişleri Bakanlığı’nın önünde bir aracı havaya uçurdu’ ifadelerini kullandı. Başlıkta terörist ifadesinin tırnak içine alınması dikkat çekti.

Yayınladıkları videonun başlığında ‘bir arabanın havaya uçurulduğu’ iddia ediliyor. Ancak videoda havaya uçan bir aracın olmadığı bir intihar saldırısı gerçekleştiği açıkça görülüyor.

Öte yandan videonun içerisinde saldırının üstlenilmediği ifade ediliyor ancak saldırıyı gerçekleştirenlerden birinin PKK üyesi olduğu açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x