Hindistan’dan yola çıktı 18 bin kilometre sonra İstanbul’a ulaştı

Hintli fitness hocası Meenakshi Das, dünya çapında bir rekor kırma hedefiyle, motosikletle 77 bin kilometrelik bir yolculuğa çıktı. Hindistan’dan başlayarak 18 bin kilometre kat eden kadın Türkiye’ye ulaştı.

18 BİN KİLOMETRELİK YOLUN ARDINDAN İSTANBUL’A ULAŞTI

DHA’nın haberine göre 10 Aralık 2023’te ailesini zor da olsa ikna ederek motosikletiyle dünya turu yapmak için Hindistan’dan yola çıkan Meenakshi Das 18 bin kilometrelik yolculuğun ardından 13 Haziran’da İstanbul’a ulaştı. Pakistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Suudi Arabistan, İran, Ermenistan ve Gürcistan’ı geçerek Türkiye’ye ulaşan kadının buradan sonraki durağı ise Bulgaristan olacak. Diğer ülkelerin aksine Türkiye’de gördüğü misafirperverlik ve teknik destek imkanları sebebiyle burayı çok sevdiğini aktaran Meenakshi Das, bir yıl içerisinde kalan 59 bin kilometrelik yolu da tamamlamayı planlıyor.

‘BU YOLCULUĞA ÇIKMAK HİÇ DE KOLAY OLMADI’

Hindistan’dan başlayan seyahati ve bu süreçte yaşadıklarını anlatan Meenakshi Das, “4 ay önce başladığım bu yolculuğa çıkmak hiç de kolay olmadı. Başta 15 yaşındaki kızım olmak üzere, önce ailemi ikna ettim, ardından ciddi bir hazırlık süreci geçirdim. Elbette ki en önemli adım, dünya turuna dayanabilecek doğru motosikleti seçmekti. Bu noktada Bajaj Dominar D 400’ün benim için en doğru araç olduğunu gördüm. Nitekim hem motosikletin sürüş kalitesi hem de kolayca usta bulabilme fırsatı kararımın ne derece doğru olduğunu gösterdi” diye konuştu.

‘TÜRKİYE’DE GÖRDÜĞÜM İLGİ VE YARDIMDAN ETKİLENDİM’

Türkiye’deki insanların yardımseverliğinden etkilendiğini belirten Das, “İstanbul’a gelene kadar binlerce kilometre yol yaptım. Suudi Arabistan’da fırtınaya yakalandım, Ermenistan’da ise kar yağışı yüzünden küçük bir kaza atlattım. Her iki ülkede de yardım gördüğümü söylemem pek mümkün değil. Türkiye’de ise hem ikram hem misafirperverlik hem de teknik destek anlamında çok rahat bir yolculuk geçirdim. Bu ilgi ve yardımseverlik açıkçası beni oldukça etkiledi. Bu noktada Kuralkan yetkililerine de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

‘DOĞRU MOTOSİKLET SİZE DÜNYA TURU YAPTIRABİLİR’

Meenakshi Das “Doğru ve güvenilir motor tercihi size dünya turunun kapılarını bile aralayabilir. Elbette bakımlarını düzenli olarak yapmak şartıyla. Örneğin ben yaşanabilecek olumsuzluklara karşı sürekli olarak yanımda bakım ve tamir kitleri bulunduruyorum. Gittiğim ülkelerde ustalara motorumu kontrol ettirip güvenle seyahat ediyorum. 200 kilometrede bir motorumu dinlendiriyor, 5 bin kilometrede bakım yapıyor ve 20 bin kilometrede bir de lastiklerimi değiştiriyorum. Doğru motor ve bilinçli bakımla gidemeyeceğiniz mesafe yok” dedi.

‘HAYALLERİNİN PEŞİNDEN GİDEN MOTOSİKLET KULLANICILARININ HAYATINI KOLAYLAŞTIRIYORUZ’

Meenakshi’nin kullanım kolaylığı, dayanıklılık ve sürüş keyfi açısından doğru bir model tercihi yaptığını ifade eden Satış Pazarlama Direktörü Ekrem Ata ise şunları ekledi:

“Kuralkan olarak, Bajaj’ın Türkiye distribütörlüğünü gerçekleştiriyoruz. 1950 yılında otomotiv sanayine adımını atan, yıllar içerisinde yaptığı ek yatırımlar, aldığı distribütörlükler ve yeni sektörlere yönelimiyle ulusal ve uluslararası pazarda en çok tercih edilen markalar arasında yer alan Kuralkan, aynı zamanda Kanuni motorlarının da üreticisi. Motosikletin bir tutku ve hayallerinin peşinden giden insanların aracı olduğunu bilen bir kurum olarak, Meenakshi’nin Türkiye’ye gelmesinden büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye’deki 120 bayimiz ve 300’ü aşkın yetkili servisimizle Meenakshi gibi hayallerinin peşinden giden tüm motosiklet kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmak için çalışıyoruz.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x