Havaların Isınmasıyla Ortaya Çıktılar: Gece Vızıldayan Küçük Sineklerden Bu Yolla Kurtulun

Yorgun bir günün ardından başınızı yastığa koyduğunuzda, derin ve güzel bir uykuya yatmanıza engel olan bir sinekle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Son yıllarda sayıları artış gösteren minik sinekler, gece karanlığında ortaya çıkarak sesleriyle uykuya dalmayı imkansız hale getiriyor. Işığın açılması ile gözlerden kaybolan sinekleri yakalamak, normal sineklere oranla çok daha zor.

Bazı geceler saatlerce süren ve hayat kalitesini oldukça olumsuz etkileyen bu durumun önüne geçmek ise pratik yolları deneyerek mümkün. Geçmiş yıllarda sinek ilaçlarının tercih edilmemesinin en temel nedenine ‘koku’ yanıtı verilirken, artık kokusuz şekilde üretilen sinek ilaçları bu durumu önlemede en çok başvurulan yöntem.

Ancak her zaman sinek ilaçlarına erişimin olmaması ya da bazı kişilerin ilaç karşısında alerjik reaksiyonlar göstermesi, sineklerden kurtulmak için alternatif yollara başvurmayı zorunlu kılıyor. Sizler de bu yolları deneyerek deliksiz bir uyku çekebilir ve sinek sorunundan kurtulabilirsiniz…

SİVRİSİNEKLERDEN KORUNMANIN DOĞAL YOLLARI NELERDİR?

Odalarda veya pencere kenarlarında lavanta, adaçayı, limon, karanfil kokuları bulundurabilir; soğan ve sarımsak kullanabilirsiniz.

Açık renk kıyafetleri koyu renkler kadar tercih etmedikleri için daha açık renklerde giyinebilirsiniz.

Sirkenin güçlü kokusundan faydalanabilir, camların önüne sirke koyabilirsiniz.

Reyhan ve fesleğen bitkilerini başucunuza yerleştirebilirsiniz.

Ter ve ayak kokusuna geldikleri için sık sık duş almanız önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x