Bozkır Arslanı Celaleddin 1. bölüme aksiyon sahneleri damga vurdu… İşte Bozkır Arslanı Celaleddin ilk bölümde yaşananlar

Bozkır Arslanı Celaleddin 1. bölüm tek parça yayınlandı. ATV ekranlarında yayın hayatına başlayan Bozkır Arslanı Celaleddin’in ilk bölümünde Cengiz Han’ın karargahına giden Şehzade Celaleddin, sürpriz hamlesi ile dengeleri değiştirdi. Babasından gizli kafileye katılan Celaleddin’in Cengiz Han’ın karargahında yaptığı beklenmedik hamle, Sultan Alaeddin’in tüm planlarını alt üst etti. Dizinin hemen ardından yayınlanan Bozkır Arslanı Celaleddin 2. bölüm fragmanında ise Şehzade Celaleddin’in zindana atılacağının duyulması merak uyandırdı.

BOZKIR ARSLANI CELALEDDİN 1. BÖLÜM İZLEME EKRANI

BOZKIR ARSLANI CELALEDDİN 2. BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI

İLK BÖLÜMDE YAŞANANLAR

Bozkır Arslanı Celaleddin’in ilk bölümünde, Cengiz Han’ın karargahına giden Şehzade Celaleddin, sürpriz hamlesi ile dengeleri değiştirecek. Harzemşah ülkesinin kudretli başkenti Gürgenç, siyasi çekişmelerin pençesindedir. Sultan Alaeddin, Kıpçak boyu mensuplarına tanınan imtiyazdan rahatsızdır ve bu durum başkentte huzursuzluğa sebep olmaktadır. Öte yandan aslan avcısı namıyla bilinen şehzade Celaleddin için evlilik vakti gelmiştir. Düğün hazırlıkları devam ederken ülkenin kaderini yakından ilgilendiren bir düşman ortaya çıkar. Harzemşah Devleti’ni tehdit edebilecek bu düşman, Moğol devletinin kurucusu Cengiz Han’dan başkası değildir. Sultan Alaeddin, Cengiz Han’a bir elçi heyeti göndererek onunla düşmanlık gütmediğini göstermeyi planlar ve bu görev Timur Melik’e verilir. Babasından gizli kafileye katılan Celaleddin’in Cengiz Han’ın karargahında yaptığı beklenmedik hamle, Sultan Alaeddin’in tüm planlarını alt üst eder.

Cengiz Han’ın bey babasını katledip esir ettiği güzeller güzeli Kutlu Bike’yi infaz etmesine engel olan Celaleddin, Cengiz Han tarafından ölümcül bir sınava tabi tutulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x